Do renderowania w czasie rzeczywistym Enscape wykorzystuje technologię śledzenia promieni, a niemal wszystkie obliczenia są przeprowadzane na karcie graficznej. Dlatego też komputer powinien spełniać opisane poniżej techniczne wymagania minimalne.
Aby wtyczka Enscape działała optymalnie, zalecamy także – choć nie jest to obowiązkowe – korzystanie z dwóch monitorów.
Obsługiwane oprogramowanie:
Wtyczka Enscape jest dostępna w postaci jednego pliku instalacyjnego do wszystkich wymienionych programów CAD. Konkretne oprogramowanie wybierasz podczas instalacji.
* Należy pamiętać, że wersje SketchUp wcześniejsze niż 2024 nie obsługują obecnie oficjalnie systemu macOS 14 Sonoma. Korzystanie z programów SketchUp i Enscape może powodować problemy techniczne. Prosimy o korzystanie z nich według własnego uznania.
Do renderowania modeli Enscape wykorzystuje kartę graficzną (GPU) komputera. Szybki procesor skraca czas ładowania wizualizacji wtyczki Enscape. Wymagania systemowe dla wtyczki Enscape oraz plików wykonywalnych Standalone (exe), które można eksportować z wtyczki Enscape, są identyczne.
Dodatkowo zalecamy wybranie szybkiego i stabilnego połączenia internetowego, z którego najlepiej korzystać za pomocą bezpośredniego podłączenia kablowego. Łącząc się przez WiFi, biblioteka Enscape może ładować się wolniej.
Należy pamiętać, że na wydajność renderowania w czasie rzeczywistym wpływa wielkość projektu, dlatego poniższa tabela zawiera minimalne specyfikacje procesora graficznego, które zalecamy przy pracy nad dużymi projektami CAD/BIM.
Ponieważ sterowniki GPU są częścią systemu macOS, nie musisz się o nie martwić, dopóki używasz Monterey 12.6 lub nowszej wersji.
Zaczynając od wersji 2.0.0, wspieramy wyłącznie procesory Apple Silicon. Procesory Intel nie są już obsługiwane.
Jeśli napotkasz problemy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego formularza kontaktowego. Na rynku występuje wiele konfiguracji i systemów, a my staramy się z każdym dniem obsługiwać ich coraz więcej.